Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کارگردان انیمیشن «زندگی من به‌عنوان یک کدو» در حال ساخت دو پروژه جدید

مجله هنری هفت; کلود باراس Claude Barras کارگردان انیمیشن «زندگی من به‌عنوان یک کدو» My Life as a Zucchini که نامزد اسکار نیز شده در کنفرانس جلوه‌های ویژه و انیمیشن اف‌ام‌اکس FMX در اشتوتگارت آلمان گفته است که قصد دارد «افسانه ادیپ» Oedipus را به‌صورت استاپ موشن بسازد.

علاوه بر این، او در حال ساخت استاپ موشن دیگری براساس داستانی واقعی درباره زندگی کودکی در جزیره بورنئو است.

در هر دو پروژه، هدف او این است که با بودجه‌ای کم به سبکی ساده دست پیدا کند. او حتی قصد دارد «افسانه ادیپ» را بدون طراحی صحنه بسازد. این همان رویه‌ای است که باراس در ساخت «زندگی من به‌عنوان یک کدو» پیش گرفت و فروشی حدود ۶ میلیون دلار در آمریکا با توزیع‌کننده مستقل GKIDS برایش پدید آورد.

باراس درباره این انیمیشن گفت:

سادگی در یک فیلم مساله بحث‌برانگیزی است اما در مورد «زندگی من به‌عنوان یک کدو» این مساله نقطه قوت کار بود. بودجه اندک به این معناست که محدودیت‌های کمتری روی موضوع و آزادی‌های بیشتری برای ذوق هنری کارگردان در یک فیلم وجود خواهد داشت.

.این انیمیشن داستان پسر کوچکی را بازگو می‌کند که مجبور است پس از یک ماجرای خانوادگی در یک یتیم‌خانه زندگی کند.

در کنفرانس اف‌ام‌اکس، باراس در هیئت بین‌المللی کارگردانان انیمیشن در کنار پیتر لرد Peter Lord بنیان‌گذار و کارگردان هنری آردمن انیمیشن Aardman Animations بریتانیا، کلی اشبری Kelly Asbury از سونی پیکچرز انیمیشن («شرک ۲» Shrek ۲) که اخیرا انیمیشن «اسمورف‌ها: دهکده گم‌شده» Smurfs: The Lost Village را کارگردانی کرده، و هوگ ولشمن Hugh Welchman از بریک ترو فیلمزBreak Thru Films بریتانیا که سال ۲۰۰۸ برای انیمیشن کوتاه «پیتر و گرگ» Peter and the Wolf برنده اسکار شد سخنرانی داشت.

ولشمن پس از نمایش قسمتی از اولین انیمیشن بلندش به‌نام «ونسان دوست‌داشتنی» Loving Vincent مورد استقبال حاضرین قرار گرفت. این انیمیشن درباره زندگی ونسان ون گوگ است و تمام صحنه‌های آن نقاشی شده و قرار است پاییز امسال اکران شود.

کارگردان خاطر نشان کرد که ۱۲۴ نقاش برروی ۶۵۰۰۰ تک فریم رنگ‌ و روغن نقاشی کرده‌اند و برای متحرک‌سازی نقاشی‌ها به نوع خاصی از زیرسازی دیجیتال احتیاج بوده است. «ونسان دوست‌داشتنی» در هلند و در مدت ۵ سال ساخته شده است.

در این گردهمایی، کارگردانان به این نکته اشاره کردند که برای داشتن فیلمی موفق به وجود احساسات در قلب هر کار نیاز است. لرد درباره انیمیشن موفق جهانی «بره ناقلا» Shaun the Sheep تولید کمپانی آردمن گفت:

در کاری که ما انجام می‌دهیم صداقت وجود دارد… وجود همدلی بسیار مهم است و برای ایجاد همدلی شما به یک شاهکار نیاز دارید. این برای من همه چیز است.

در سال ۲۰۱۶ «بره ناقلا» نامزد اسکار شد و ادامه فیلم همچنان درحال ساخت است و مجموعه تلویزیونی «بره ناقلا» در ۹۵ کشور بر روی آنتن است.

اشبری Asbury ضمن موافقت با تاکید بر روی داستان و شخصیت‌ها گفت:

معمولا بخشی از وجود شما در یک داستان خطی به‌چشم می‌آید؛ و این یک ضرورت به‌حساب می‌آید.

استودیو آردمن تقریبا ۱۸ ماه پیش اولین فیلم کوتاه واقعیت مجازی‌اش به‌نام «پست سفارشی» Special Delivery را برای داستان‌های موردتوجه گوگل Google Spotlight Stories ساخته است. لرد با هیجان خاصی درباره واقعیت مجازی گفت:

امیدوارم ما به‌عنوان یک استودیو کارهای بیشتری تولید کنیم. واقعیت مجازی یک پله ترقی است و کارهای زیادی می‌توان با آن انجام داد.