Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

هنرمندان در افطاری رئیس جمهور

مجله هنری هفت به نقل از عصر ایران


رییس‌جمهوری دولت یازدهم را پشتیبان و در کنار اصحاب فرهنگ و هنر دانست و تاکید کرد: هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر در خط مقدم معرفی ایران متمدن و فرهنگ دوست به جهان هستند و همه باید دست به دست هم برای ایرانی قدرتمند، توسعه‌یافته و پر افتخار تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پنجشنبه شب و در ضیافت افطار با اهالی فرهنگ و هنر اظهار داشت: اگر می‌خواهیم در جهان امروز قدرتمان را برابر قدرت‌های دیگر به رخ بکشانیم، بخش بزرگی از این قدرت در حوزه فرهنگ و هنر است.

resized_5

رییس‌جمهوری با تاکید بر نقش هنرمندان در مقابله با ایران‌هراسی و ارائه چهره واقعی ایران اسلامی به جهان گفت: برخی تلاش دارند جهان را از ایران و ایرانیان بترسانند و قدرت نرمی که می‌تواند با این توطئه مقابله کند و چهره واقعی ایران متمدن را به جهان ارائه نماید، بی‌تردید اصحاب فرهنگ و هنر هستند.

resized_2

روحانی با اشاره به جایگاه ویژه ایران در طول تاریخ و به عنوان نخستین کشور منطقه که قانون، عدالتخانه و مجلس داشته و برای استقلال و آزادی انقلاب کرده است، گفت: این که موسیقی هنرمند ایرانی در سالن‌های بزرگ موسیقی جهان شنیده شود و این که فیلم‌های ایران در عرصه جهانی مطرح شوند، افتخاری برای ایران و ایرانی است و معلوم نیست چرا برخی از این موضوع خرسند نیستند. همه ما ایرانیان امروز اهداف، آرزوها و مشکلات مشترک داریم که برای تحقق اهداف و آرزوها و رفع مشکلات باید دست به دست هم دهیم.

رییس‌جمهوری بخش عمده‌ای از افتخارات ایران در طول تاریخ را دستاورد اصحاب فرهنگ و هنر و شاعران نامدار ایرانی برشمرد و گفت: امروز در شرایطی می‌توانیم با جهان تعامل درست داشته باشیم و از فرصت‌های منطقه‌ای و جهانی استفاده کنیم که با چهره قدرتمند و واقعی فرهنگی این مرز و بوم ظاهر شویم.

resized4

آرامش، عقلانیت و همزیستی به سینما بازگشته است

مهدی فخیم‌زاده، کارگردان سینما نیز در این دیدار در سخنانی با بیان این که سینمای هر دوره آئینه تمام‌نمای جامعه آن دوره محسوب می‌شود، اظهار داشت: قبل از دوره دولت یازدهم وضع اقتصادی سینما به شدت آسیب‌ دیده بود و کسی حاضر به سرمایه‌گذاری در سینما نبود و در بدنه سینما نیز شاهد انشقاق و جدایی بودیم. ضمن این که بی‌قانونی و خودسری نیز در حوزه نمایش حکمفرما بود و می‌توان گفت که سینمای این دوران، قرابت کاملی با شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آن دوران داشت.

این کارگردان سینما گفت: امروز آرامش، عقلانیت و همزیستی به سینما بازگشته و بحران تا حدود زیادی فروکش کرده است؛ همچنان که جامعه نیز با تلاش دولت تدبیر و امید به این سمت و سو سوق یافته است. سینماگران با همان مشکلاتی مواجه هستند که شما در سطح کلان با آن مواجه هستید.

او در ادامه مشکلات سینماگران در دوران بیکاری و از کار افتادگی و نیز توجه به پخش تبلیغات فیلم‌های سینمایی در رسانه‌ها را مورد اشاره قرار داده و از دولت درخواست کرد در این زمینه‌ها به سینماگران یاری رساند. فخیم‌زاده همچنین خواستار فراهم آوردن شرایط لازم برای صنعتی شناخته شدن سینما شد.

resized6

خانم طاهره ایبد، نویسنده کودک و نوجوان نیز با اشاره به لزوم توجه به حق و حقوق اجتماعی نویسندگان گفت: نگاه سلیقه‌ای و غیرمنطقی به شدت به کار نویسندگی لطمه زده و باعث کاسته شدن از انگیزه نویسندگان و نیز ضایع شدن حقوق مخاطبان می‌شود. معتقدم دولت تدبیر و امید، ویرانه‌ای را تحویل گرفته اما با انتخاب تیم قوی و کارشناسی توانسته است، وضع گذشته را تا حدود زیادی بهبود ببخشد.

او وضعیت نامناسب کتابخانه‌های عمومی و کتابخانه‌های مدارس را مورد اشاره قرار داد و گفت: کتاب‌های موجود در این کتابخانه‌ها، کتاب‌هایی نیست که بتواند مخاطب واقعی داشته باشد و لازم است مورد بازبینی قرار گیرد و امیدواریم دولت تدبیر و امید تدابیری بیندیشد تا خواسته‌های نویسندگان کشورمان در راستای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه تحقق یابد.

resized1

فریدون شهبازیان از موسیقدانان کشور، با قدردانی از تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای تداوم و پایداری ارکستر خواستار تاسیس سازمان موسیقی کشور و همچنین فرهنگستان موسیقی و تخصیص بودجه های لازم برای عرضه موسیقی اصیل ایرانی در عرصه‌های جهانی شد.

نسیم ادبی، بازیگر تئاتر نیز با بیان این که بالای ۹۵ درصد هنرمندان در انتخابات ریاست جمهوری به دکتر روحانی رای دادند، خطاب به رییس‌جمهوری گفت: شما منتخب هنرمندان هستید و جامعه هنری زحمات دولت تدبیر و امید در زمینه‌های اقتصاد و سیاست خارجی و از جمله برجام را ستایش می‌کند که البته ضروری است توجه بیشتری نیز به فرهنگ و هنر شود.

او با قدردانی از تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای توسعه تالارهای نمایشی در کشور خواستار حمایت‌های تبلیغاتی از هنر تئاتر در تلویزیون و همچنین افزایش بودجه کلی تئاتر شد. این بازیگر تئاتر ضرورت حمایت از جامعه بازیگران زن در کشور را خاطرنشان کرد و ادامه داد: مردم عاشق هنرمندان بوده و جامعه هنری نیز دلسوز، عاشق و وطن‌دوست هستند.