Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

نقد فیلم: آزاد به قید شرط‎

در ادامه نقد فیلم آزاد به قید شرط‎ را میخوانید!


خلاصه داستان: آزاد به قید شرط داستان اجتماعی دارد که به بررسی مشکلات اجتماعی و زندگی زندانیان آزاد شده پس ازتحمل حبس طولانی مدت می پردازد.کیوان کمالی به بیست سال حبس محکوم شده و بعد از تحمل ده سال حبس بطور مشروط از زندان آزاد می شود.پرهیز از وقوع هرگونه تخلف،جرم،نزاع و درگیری بزرگترین چالش پیش روی کیوان کمالی در مواجهه با جامعه لجام گسیخته است.
بازیگران: امیرجعفری،لیلا اوتادی،سیامک احصائی،شقایق فراهانی،رامین راستاد و شکر خدا گودرزی.

آزاد به قید شرط،با میزانسن های بسیار ابتدایی،فیلمنامه از هم گسسته،دستمایه اولیه ساخت فیلمی پرانرژی است؛آزاد به قید شرط از فرط بد بودن غافلگیر کننده است.

شخصیت اصلی فیلم پا در هوااست؛مشخص نیست فردی کم سواد و غریزی است یا یک فیلسوف کار بلد! وضعیت بقیه شخصیت ها از این هم بدتر است؛ اخلاق گرایی دختر شخصیت اصلی در قبال حقه بازی های نامزدش، وقتی در قبال واکنش های غریزی و تند او در مقابل ناپدرش اش قرار می گیرد، بی ربط جلوه می کند. لیلا اوتادی عملا در طول فیلم سرگردان است و می توان تمام دقایق حضور او را در تدوین مجدد حذف کرد بدون این که ضربه ای به فیلم بخورد.

ریتم فیلم بسیار کند است.

مشکل اصلی این فیلم، در فیلمنامه آن  به چشم می خورد. اول از همه پراکندگی بیش از حد روایت و داستان و بعد از آن تئاتری بودنش! شهابی کارگردانی است که او را با دغدغه های اجتماعی می شناسیم و در این حیطه اثبات شده است، اما این کافی نیست و یکی از نکات اساسی که نسبت به آن سهل انگاری می کند تبدیل دغدغه ها به یک فیلمنامه سینمایی سالم و پس از آن بهره گیری از دستور زبان سینما برای تصویر کردن اثری قابل قبول بر پرده نقره ای است.

نویسنده: محمد بویری