Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

«فرار از زندان»: تمام چیز‌هایی که باید از قبل درباره‌ فصل جدید بدانید

مجله هنری هفت; فکر می‌کردید مجموعه «فرار از زندان» دیگر تمام شده است؟ اشتباه می‌کردید! علاقه شبکه فاکس Fox به باز گرداندن مجموعه‌های قدیمی را دست کم گرفته‌اید!

فاکس این سریال اکشن را در قالب یک مینی سریال احیا کرد که پخش آن از سه شنبه ۴ آوریل شروع شده است.

پس زمان آن است که یادآوری کنیم چطور می‌شود یک زندان را خلوت‌تر کرد. وقت آن است که ببینیم این نه قسمت جدید چه چیزی در چنته دارد، پس از دانستی‌های ابتدایی شروع کنیم.

اینجا تمام چیز‌هایی که باید بدانید تا آماده‌ی تماشای بازگشت «فرار از زندان» شوید را مرور می‌کنیم.

۱. مایکل زنده است

به یاد دارید وقتی مایکل اسکوفیلد (ونتورت میلر Wentworth Miller) در سریالی که مستقیم روی دی‌وی‌دی می‌رفت، مرد و همه‌ی ما با خود گفتیم “نهههههه”!بسیار خوب، خبردار باشید! او زنده‌ست. در غیر این‌صورت دیگر «فرار از زندان» نبود، نه؟ شرایطی که حول “مرگ” او وجود داشت برای سری جدید ضروری خواهد بود، و آن‌ها این شرایط را بلافاصله آشکار نمی‌کنند، پس آماده باشید تا برای مدت زیادی پای آن بنشینید تا بفهمید نویسنده‌ها چطور آن‌را از آب درآورده‌اند.

۲. (احتمالا) یک فرار از زندان اتفاق خواهد افتاد

ببینید، این عنوان سریال است، پس فکر کنم گفتن این‌که یک نفر در زندان است و آن‌ها در تلاش برای فراری دادن او هستند، تماشای آن‌را بی‌مزه نمی‌کند.

۳. داستان در جای بسیار دوری اتفاق می‌افتد

زندان‌های آمریکایی؟ قبلا زیاد تجربه‌اش کرده‌ایم. اما سری جدید، اتفاقات را از محدوده‌ی راحت آمریکا خارج کرده و به منطقه‌ی پر اغتشاش خاورمیانه می‌برد. مخصوصا یمن، جایی که داعش جنگ داخلی راه انداخته و یک زندان کثیف زشت تعدادی از بدترین افراد دنیا را در خود جای داده است. چطور بر و بچه‌های ما از آن‌جا سر در می‌آورند؟ این قسمت بزرگی از داستان فصل پنج است.

۴. از اولین قسمت انتظار زیادی نداشته باشید

در سناریویی این چنینی که پس از هفت سال “گروه باید دوباره دور هم جمع شود”، توقع نداشته باشید مستقیما به جواب این پرسش که مایکل چطور زنده است، برسید. در واقع تمام قسمت اول به یاران «فرار از زندان» ما می‌پردازد و این‌که باخبر می‌شوند مایکل زنده است. این قسمت بازچینی کاملی از سریال است که بیشتر شرایط و پیش‌فرض‌های جدید را مطرح می‌کند، تا شیرجه‌ی دوباره به دنیای این مجموعه.

۵. داستان آن از “ادیسه” پیروی می‌کند

دوستان ادبیاتی متوجه مقایسه‌های زیادی در سریال با حماسه‌ی کلاسیک “ادیسه” از هومر خواهند شد. پل شیورینگ Paul Scheuring خالق این سریال، از این تاثیرپذیری‌ها اجتناب نمی‌کند، و تا جایی پیش می‌رود که اسامی مکان‌ها که در کتاب آمده است را برای این برنامه استفاده می‌کند. برای مثال، سارا (سارا وین کالیز Sarah Wayne Callies) حالا در ایتاکا، نیویورک زندگی می‌کند، و ادیسیوس در کتاب پادشاه ایتاکا بود. رد تم‌های اصلی کتاب هم در سریال آشکار است، البته مطمئنم یونانی‌ها هرگز اسم کسی را تی-بگ T-Bag نگذاشته‌اند.

۶. بیشتر شبیه فصل اول است تا فصل چهارم

وقتی به باز‌گرداندن این مجموعه به تماشای مخاطبان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که شیورینگ می‌خواست احساسی که از تماشای فصل اول، که به عقیده‌ی بسیاری بهترین فصل سریال است، در مخاطب به وجود می‌آمد را دوباره بسازد. ایده‌ی ساده‌ی دو برادر که میله‌های زندان آن‌ها را جدا کرده، برای قسمت‌های جدید دوباره به کار گرفته شده است.

۷. چهره‌های آشنا باز خواهند گشت!

 

علاوه بر مایکل، لینکلن (دامینیک پرسل Dominic Purcell) و سارا (سارا وین کالیز Sarah Wayne Callies)، توقع دیدن بازگشت تی-بگ (رابرت نپر Robert Knepper)، سی-نوت (راکموند دانبار Rockmond Dunbar)، سوکره (آمائوری نولاسکو Amaury Nolasco)، و کلرمن (پل آدلیستین Paul Adelstein) را برای اتفاقات بیشتر فرار از زندان دارند.

۸. چهره‌های جدید هم اضافه خواهند شد

 
مارک فیورستین Mark Feuerstein (بازیگر فیلم «درد‌های شاهانه» Royal Pains) در نقش مرد جدید زندگی سارا به جمع بازیگران اضافه می‌شود، و بازیگر انگلیسی آگوستوس پرو Augustus Prew هم به سریال می‌پیوندد. همچنین با شخصیت مخاطب‌پسند شبا با بازی اینبار لاوی Inbar Lavi، یک فعال یمنی سرسخت که به افراد گروه کمک می‌کند، آشنا خواهیم شد.

۹. لازم نیست حتما فصل‌های دیگر را ببینید تا بتوانید فصل جدید را دنبال کنید

به خاطر ماهیت بازچینی آن، واقعا نیازی نیست درباره‌ی فصل‌های اصلی سریال متخصص باشید. مطمئنا کمک‌کننده خواهد بود و تازه وارد‌ها دچار تنشی مشابه بقیه از دیدن تی-بگ برای اولین‌بار نمی‌شوند، اما داستان ابتدا تا انتها در جای خود قرار دارد.