اکران نوروز: پیشتازی ابد و یک روز

مجله هفت به نقل از سلام سینما


حبیب اسماعیلی مدیر رسانه فیلمسازان که پخش دو فیلم «من سالوادور نیستم» و «کفش هایم کو؟» را بر عهده دارد در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایسنا گفت: «من سالوادور نیستم» منوچهر هادی پنج شنبه ۹۵ میلیون در تهران فروش داشت که مجموع فروش‌اش در ۳۰ سینما به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسید و در شهرستان‌ها نیز به یک میلیارد رسیده است.

وی با ارائه اولین آمار فروش «کفش هایم کو؟» کیومرث پوراحمد اظهار کرد: این فیلم با ۱۸ سینما تقریبا کار خودش را از پنج شنبه آغاز کرد که روز گذشته حدود ۱۰ میلیون فروخته است و رفته رفته طرفداران خودش را پیدا خواهد کرد.

امیر قطبی از فیلمیران هم که دو فیلم «ابد و یک روز» سعید روستایی و «بادیگارد» ابراهیم حاتمی‌کیا را روی پرده دارد به ایسنا گفت: «ابد و یک روز» در دو روز ۱۲۰ میلیون در ۲۳ سینمای تهران فروش داشته که ۶۲ میلیون به پنج شنبه اختصاص دارد. «بادیگارد» هم فروش دو روزش در ۲۷ سینمای تهران به ۹۷ میلیون رسیده که روز گذشته ۵۵ میلیون بوده است.

سعید خانی که پخش «خشم و هیاهو» هومن سیدی را بر عهده دارد مجموع فروش این فیلم را طی دو روز در ۱۵ سینمای تهران ۲۲ میلیون تومان اعلام کرد و ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان آن را متعلق به پنج شنبه دانست.

مختاری از هدایت فیلم هم درباره فروش «پنجاه کیلو آلبالو» گفت: مجموع فروش این فیلم طی دو روز در ۲۶ سینمای تهران ۷۰میلیون تومان بوده است که ۴۵ میلیون آن به روز گذشته اختصاص دارد.